PRACOWNICY I PRACODAWCY Z ZAGRANICY

Międzynarodowy serwis pracy łączący pracowników i pracodawców z różnych krajów.

Zaloguj się || Załóż konto

ZNAJDŹ PRACĘ

  O EastHunters

Szukasz za granicą pracy, albo pracownika? Jesteś w najlepszym miejscu.

Nasza platforma to wielojęzyczny serwis pracy, który umożliwia pracodawcom z całej Europy zatrudnienie pracowników z innego państwa, a kandydatom ułatwia znalezienie pracy za granicą.

Doskonale wiemy jak trudne bywa zatrudnienia obcokrajowca. Rozumiemy także kandydatów i to, dlaczego nie poszukują pracy za granicą. Powodów jest wiele, a głównym jest bariera językowa i obawa, że już na pierwszym etapie rekrutacji coś pójdzie nie tak. To sprawia, że zarówno pracodawcy jak i pracownicy boją się szukać rozwiązań swoich problemów poza granicami kraju.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i kandydatów z całej Europy - również tych spoza Unii Europejskiej, stworzyliśmy wyjątkowy portal z ofertami pracy i kandydatami zza granicy. Kilkunastoletnie doświadczenia naszego zespołu w branży rekrutacyjnej pozwalają nam dostarczyć odpowiednią pomoc każdemu, kto poszukuje za granicą pracownika lub pracy.

Usprawniamy i przyspieszamy proces rekrutacji w środowisku międzynarodowym, likwidujemy bariery językowe, pomagamy w zakresie legalizacji zatrudnienia i pobytu obcokrajowców.

Zapraszam do współpracy.
Piotr Pokora - Dyrektor zarządzający / CEO

 

O NAS

  Usługi EastHunters

praca za granicą

DLA KAŻDEGO KANDYDATA

  • znalezienie pracy za granicą – szybko i bezpiecznie
  • generator CV w 5 językach obcych
  • pomoc w legalizacji pobytu - karty pobytu
  • uzyskanie numerów identyfikacji podatkowej w danym państwie
  • i wiele innych możliwości

STREFA KANDYDATA
pracownicy ze wschodu

DLA KAŻDEGO PRACODAWCY

  • platforma do publikacji ofert pracy w kilku językach
  • szkolenia BHP on-line dla cudzoziemców w 4 językach obcych
  • wsparcie w zakresie legalizacji zatrudnienia
  • pomoc w znalezieniu odpowiedniego pośrednika
  • i wiele innych możliwości

STREFA PRACODAWCY

  Co warto wiedzieć

asdasd
PESEL dla cudzoziemca – jak go uzyskać

Dlaczego poruszamy ten temat? Ponieważ jest on bardzo ważny dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców. Bez PESELu nie da się złożyć zeznania podatkowego za obcokrajowca, którego się zatrudnia. Pisaliśmy o tym problemie w jednym z wcześniejszych artykułów. Dla samych Cudzoziemców jest on równie ważny. Zignorowanie przez obcokrajowca obowiązku posiadania PESELu być może nie będzie dla niego zbyt bolesne, ale uniemożliwi mu odzyskanie nadpłaconego podatku dochodowego. Sprawdziliśmy jak zdobyć PESEL dla/przez cudzoziemca.

asdasd
PESEL obowiązkowo dla każdego cudzoziemca

Od pierwszego czerwca 2021 numer PESEL stanie się obowiązkowym identyfikatorem podatkowym dla cudzoziemców. Obcokrajowcy, którzy posługiwali się do tej pory numerem NIP będą musieli wystąpić na nadanie nowego numeru identyfikacji podatkowej, ponieważ NIP – jako taki identyfikator - przestanie obowiązywać od 1 lipca 2021. Konsekwencje wprowadzenia tego obowiązku są bardzo poważne. Największe (w postaci sankcji karno-skarbowych) poniesie pracodawca mimo, że nie ma żadnego wpływu na to, by jego pracownik uzyskał numer PESEL. Natomiast nad pracownikami zza granicy wisi widmo utraty pracy lub jej niepodjęcie.

asdasd
Obowiązek maseczek na ulicy zniesiony

Od 15 maja 2021 polski rząd - w drodze opublikowanego już rozporządzenia - znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu. Co to oznacza? Czy będzie można wyjść z domu bez maseczki? O czym trzeba pamiętać? Gdzie i kiedy należy zakrywać usta i nos? Między innymi w środkach transportu publicznego.

asdasd
Ile kosztuje życie w Polsce? Ceny mieszkania, jedzenia, komunikacji publicznej.

Ile kosztuje życie w Polsce? Praca dla obcokrajowców w Polsce czeka w wielu zawodach i jest ona dostępna niemal od ręki. Zanim jednak wyjedziesz, sprawdź, jakie są przeciętne koszty życia w Polsce. Ile pieniędzy wydasz na mieszkanie, jedzenie, rachunki, bilety i inne potrzeby? Jakie są w Polsce ceny podstawowych produktów i usług? I gdzie w związku z tym lepiej szukać pracy – w dużych miastach czy na prowincji?

  Jak to działa?

1
PUBLIKACJA OGŁOSZENIA

pracodawca publikuje ofertę pracy w swoim języku

Pracodawca przygotowuje ofertę pracy w wybranym przez siebie języku, która zostanie opublikowana w kilku językach obcych dostępnych w naszym serwisie.
Oferty pracy są profilowane do kompetencji kandydatów. To pomoże nam dotrzeć do tych najbardziej odpowiednich.
2
ZGŁOSZENIE APLIKACJI

w odpowiedzi na ofertę pracy Kandydat zgłasza swoją aplikację

Kandydaci, którzy najlepiej pasują do danej oferty pracy zostaną o niej poinformowani i dzięki czemu mogą szybko złożyć aplikacje.
Liczą się kompetencje, a nie pochodzenie czy język, którym operują. Publikacja oferty pracy w języku obcym zwiększa szanse na pozyskanie kandydatów z innych krajów.
3
ROZPATRZENIE APLIKACJI

pracodawca analizuje aplikację i podejmuje decyzję o zatrudnieniu

Zgłoszone przez kandydatów aplikacje, Pracodawca może przeanalizować pod kątem kompetencji.
Jeśli zdecyduje się zatrudnić danego kandydata wystarczy, zmienić status kandydatury na zaakceptowaną. Kandydat otrzyma od Pracodawcy informację, że ten chce go zatrudnić.
4
ZAPROSZENIE DO PRACY

przygotowanie dokumentów do legalizacji zatrudnienia i pobytu

Po zaakceptowaniu wybranych aplikacji, Pracodawca zgłasza Kandydatowi prośbę o udostępnienie danych osobowych, które są niezbędne do zatrudnienia. Wystarczy kliknąć kilka przycisków, żeby o nie poprosić.
Na tym etapie nie musicie znać języków obcych, żeby się porozumieć, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie.
Pracodawco - pamiętaj, że przeprowadzenie całego procesu legalizacji zatrudnienia możesz zlecić nam. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.
5
PRZYJAZD PRACOWNIKA

możemy skoordynować przybycie pracownika do miejsca pracy

Po przygotowaniu dokumentów potrzebnych do legalnego zatrudnienia i wysłaniu ich kandydatowi, należy ustalić z nim termin przyjazdu do pracy.
Pracodawco - pamiętaj, że możesz nam zlecić skoordynowanie tego przyjazdu. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.
6
ROZPOCZĘCIE PRACY

jeśli chcesz, skorzystaj z naszych wzorów umów i szkoleń

Zgodnie z przepisami polskiego prawa ,wszystkie umowy i dokumenty związane z zatrudnieniem obcokrajowca powinny być sporządzone w języku dla niego zrozumiałym.
Jeśli nie posiadasz wzorów umów w językach obcych możesz skorzystać z opracowanych przez nas dokumentów.

  Załóż konto

Zarejestruj już teraz swoje konto.
 

Założenie bezpłatnego konta na portalu EastHunters zajmuje niecałe 2 minuty.

Co trzeba zrobić, by je założyć?

Wystarczy podać adres e-mail, imię i nazwisko, nadać hasło i już można szukać pracy.
W przypadku firm dodatkowo należy podać nazwę firmy oraz numer identyfikacji podatkowej i można zacząć tworzyć ofertę pracy.

 

<strong><span style="font-size:18px">Szukasz za granicą pracy, albo pracownika? Jesteś w najlepszym miejscu.</span></strong>

  Skontaktuj się z nami

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS.

Jeśli brakuje ci informacji, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego.
Komunikujemy się w 6 językach - angielskim, niemieckim, gruzińskim, polskim, rosyjskim i ukraińskim.
Ze względu na dużą ilość zapytań na naszą odpowiedz poczekasz ok 2-3 dni roboczych.